Tomáš Jeník

DSC_0215

Šéftrenérem Ambassadors FC Praha je Tomáš Jeník, který je zároveň i jedním z hráčů našeho A-týmu. Tomáš fotbalově vyrostl v Mladé Boleslavi, v dospělosti pak nastupoval za Velim a Nymburk, několik zápasů si zahrál i ve třetí lize. Kariéru mu zastavilo vážné zranění kotníku, po kterém se naplno pustil do trénování mládeže.

Díky velkému zápalu do trenéřiny za sebou Tomáš má důkladné vzdělání, aktuálně je držitelem druhé nejvyšší trenérské licence UEFA A. S trénováním začínal ještě jako hráč ve Velimi, zkušenosti dále získával jako trenér mládeže v ligové Mladé Boleslavi, kde působil pět let. K tomu navíc trénoval i žákovské výběry Středočeského kraje. V roce 2018 se přesunul do Ambassadors, ve kterých působí nejen jako hráč a trenér A-týmu, ale i jako šéftrenér celého klubu. V gesci má jak vytváření tréninkových plánů a přípravu trenérů mládeže, tak i fotbalový a osobnostní rozvoj hráčů v klubu.

„Myslím si, že fotbal by měl lidem dávat mnohem více, než jen dobrý pocit ze hry. Víme, že z většiny našich hráčů nebudou fotbalisté, kteří se tím budou živit. To ale neznamená, že by to nemohli být dobří lidé,“ říká Tomáš Jeník v rozhovoru pro klubový web.

„Klubům často nejde o hráče jako o člověka, ale jen o jeho výkon a fotbalový produkt. Už je tolik nezajímá jako osoba. To je to, co je tady jiné, proto to děláme jinak. Nám jde o hráče v první řadě jako o člověka, až potom o sportovní stránku. I když jsme samozřejmě nároční,“ dodává s úsměvem.

Tomáše můžete zastihnout nejen na trénincích a zápasech A-týmu, ale i utkáních naší U15 a průběžně i na trénincích všech ostatních týmů mládeže. Velký rozhovor s naším šéftrenérem pak najdete na Youtube Ambassadors!

Theme: Elation by Kaira.