Lukáš Kozák

Předsedou klubu Ambassadors FC Praha je Mgr. Lukáš Kozák. Lukáš je členem katolické církve, vystudoval práva na Karlově univerzitě a vedení našeho klubu se ujal na začátku roku 2022. Lukášovým cílem je dále pokračovat s mládežnickými týmy, týmy hrajícími v oficiální soutěži FAČR (Fotbalová asociace České Republiky) – kategorie U15 a mužský velký fotbal (A-tým). Především se pak chce věnovat dalšímu rozvoji klubu.

V nejbližší budoucnosti chceme do oficiální soutěže přihlásit dorostenecký tým, do kterého by se posouvali hráči soutěžního týmu starších žáků (kategorie U15) a následně by z něj mohli plynule přecházet k našemu A-týmu. Pro finanční stabilizaci klubu a zachování současného rozsahu činnosti vidí Lukáš naléhavou potřebu získat nové sponzory. Naší největší výzvou stále zůstává zisk vlastního hřiště, které by klubu značně ulehčilo po organizační i finanční stránce, navíc by vytvořilo potřebné zázemí pro každodenní chod Ambassadors, kde by se zároveň mohli společně setkávat hráči všech kategorií.

Prioritou v klubu i pro Lukáše zůstává nejen sportovní výkon, ale zejména přístup k hráčům a jejich osobnostní rozvoj. „Jsem hlavně rád, že se s hráči hodně bavíme a snažíme se řešit jejich osobní problémy i do hloubky. Baví mě, že můžeme klukům pomáhat i po téhle stránce a oni se nám svěřují s věcmi, se kterými by se jinde nesvěřili. Úplně nejsilnější pro mě je, když nějaký hráč přijde sám od sebe a začne se mnou nebo s dalšími trenéry svůj problém rozebírat. Těší mě, že jsme pro kluky oporou nejen po sportovní stránce,” říká Lukáš, který zároveň s předsednictvím působí i jako jeden z našich trenérů, potkat jej můžete u kategorií U17 a U19, stejně jako na zápasech našeho týmu malého fotbalu.

„Chtěli bychom, aby se u nás hráči naučili spolupracovat, byli týmoví a vzájemně se respektovali. Rádi bychom jim také ukázali možnost obrátit se k Bohu, stále pracujeme na zlepšení našich duchovních programů, tedy krátkých zamyšlení nejen o životě, které si trenéři připravují před každým tréninkem,“ dodává nový předseda klubu.

Rozhovor s Lukášem najdete na našem YouTube!

Theme: Elation by Kaira.