Tomáš Skrbek

Zdroj: Magazín Více než fotbal, 10. 6. 2016

Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?

Na kempech a později i v mužském týmu se mi velmi líbilo propojení víry a křesťanských hodnot s fotbalem. To, že skrze fotbal je možné ukazovat lidem naději, kterou máme v Ježíši Kristu. Proto jsem byl rád, když jsem mohl jet na kempy i později jako trenér a sdílet nejen fotbalové dovednosti, ale i svojí víru a hodnoty, které jako křesťan vyznávám. A když mě oslovil Honza Němeček, že by rád založil tým pro děti ve věku 11 – 14 let, byl jsem z toho nápadu nadšený. A stále jsem nadšený z toho, jak se tým rok od roku posouvá a rozrůstá. 
 

Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?

Trpělivosti. Kromě toho, že jí často sám postrádám, tak jsem velmi vděčný, když přátelé trpělivě snáší moje chyby. (Smích)
 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

Lásky a odpuštění. To, že mě Bůh miluje a odpouští mi, i když jsem udělal tolik špatných věcí, a velice pravděpodobně ještě udělám, mě neustále fascinuje. Ničím jsem si Jeho lásku nezasloužil, a přesto mi jí prokazuje každý den. 
 

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

Liverpool a Real Madrid. Kdyby se tyhle dva týmy potkaly ve finále Ligy mistrů, asi bych se nekoukal. 
 

Jak ses dostal k víře?

Tím, že moji rodiče jsou věřící, tak jsem již od mala věděl, že Bůh existuje. Ale nebylo to pro mě zas tak moc osobní. Delší dobu to pro mě byla jen tradice, co se v rodině dělala, jako modlení se před jídlem, chození do kostela. Až když jsem byl na jednom křesťanském táboře, tak jsem se „setkal“ s Bohem, a rozhodl se pozvat ho do svého života. O tom setkání nechci ani moc mluvit, protože to bylo něco, co se nedá moc dobře popsat. Jakýkoliv popis je jen šedý stín toho, jaký pocit to je. A navíc pro každého bude takovéto setkání vypadat úplně jinak. Každý si to musí zažít sám na vlastní kůži, protože žádné barvité vyprávění se tomu nevyrovná. To je výzva pro život každého z nás. Každopádně to byl moment, kdy mi Bůh ukázal, jak osobní je. Jak moc mu záleží na mém životě, jak chce, abych i já poznával, jaký je On.
 

Co pro tebe víra znamená?

To, že mám v životě někoho, na koho se můžu obrátit o pomoc v jakékoliv i té nejhloupější situaci; kdo mě nikdy neopustí; kdo se směje, když já se směji; kdo mě utěšuje, když jsem smutný; kdo jde přede mnou, když přes tmu kolem sebe nevidím cestu; kdo mě zvedá, když upadnu; a kdo mě nese, když už nemůžu jít dál. A tím někým samozřejmě myslím Boha.  
 

Co tě v životě čeká?

Já mám celkem rád verš v Bibli, kde se píše, že nemáme mít starost o zítřek, takže spíš sleduji nejbližší milníky jako je zkouškové období ve škole a snažím se být připravený na to, co má Bůh v plánu. Ale vzhledem k tomu, že máme s týmem na velký fotbal za sebou první přátelský zápas, tak se těším na každý další trénink a zápas, který nás bude do budoucna čekat.
 
Zdroj: Magazín Více než fotbal, 10. 6. 2016
Theme: Elation by Kaira.