Tomáš Jeník

Zdroj: Magazín Více než fotbal 16. 12. 2016

Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?

Mám v Ambassadors dlouholeté vztahy nejen s lidmi zde v ČR. S tátou jsme začali trénovat pod Ambassadors už v Milovicích, poté přišlo období půstu, co se týká mé spolupráce s Ambassadors, ale pak zaúřadoval Ondra Mazaný a znovu se začínám více zapojovat společně s tátou.
 

Co tě motivuje sloužit v Ambassadors?

Fotbal je mou vášní a prostředek k tomu, abych mohl s lidmi sdílet to, co pro mě Bůh udělal. Z toho důvodu je Ambassadors tím nejlepším prostředím, proto bych se chtěl postupem času, dá-li Bůh, zapojit do služby v Ambassadors ještě víc.
 

Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?

Pokud umí ODPOUŠTĚT, je to projev lásky a toho, že člověk přemýšlí o svých činech. Každý děláme chyby, ale pokud nám na vztazích doopravdy záleží, mělo by pro nás být největší cenou si umět odpouštět.
 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

Nepodmíněné Lásky – ta je pak důvodem toho, čeho všeho je pro mě schopen učinit.

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

Liverpool, už jeho chorál je prostě srdcovka – You‘‘ll never walk alone.
 

Jak ses dostal k víře?

Má rodina je věřící a k víře mě tedy vedli od malička, přesto mám za sebou velice bouřlivé období, co se týká víry. Velký zlom v mém životě přišel před 5 lety, kdy jsem nastartoval svůj vztah s Bohem. V tomto období pro mě byla zásadní zranění, která mě díky Bohu vytrhla z fotbalového prostředí a já mohl přemýšlet o svém životě.
 

Co pro tebe víra znamená?

Víra je pro mě dar, jsem nesmírně vděčný za to, že Bůh změnil mé smýšlení a mé srdce. Proměňuje mě stále.
 

Co tě v životě čeká?

Je toho spoustu, ať už se jedná o můj profesní či osobní život. V profesním životě chci například dál studovat trenérské licence až do UEFA Pro. Ale jsou to jen určité plány, jak to bude, ví doopravdy fakt jen Bůh.
 
Zdroj: Magazín Více než fotbal 16. 12. 2016
Theme: Elation by Kaira.