Martin Wagenknecht

Zdroj: Magazín Více než fotbal, 18. 3. 2016

Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?

Oslovil mě hlavní vedoucí Ondra Mazaný, za což jsem byl nakonec moc rád.

Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?

Nejvíce si vážím upřímnosti. Postupem času zjišťuji, jak moc je důležité mít kolem sebe upřímné přátele, ať už mluví o sobě nebo o mně.
 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

Schopnost odpouštět.

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

Po 15 minutách sledování fotbalu začínám být žárlivý a musím si jít zahrát sám, oblíbený tým proto nemám.

Jak ses dostal k víře?

O Bohu jsem slyšel poprvé od svých rodičů. Do nějakého věku to člověk vidí jako samozřejmost, v období dospívání tomu ale musí sám přijít na kloub. Tím nejlepším, co Vás může v životě potkat, jsou špatné věci. Poprvé jsem bral víru opravdu vážně, když jsem začal mít problémy ve škole, v osobním životě a celá rodina procházela těžkým obdobím. Vlastně to bylo docela nedávno a pěkně mě to naučilo vážit si všeho dobrého, co od Boha dostanu.

Co pro tebe víra znamená?

Mít někoho pořád po boku a v neposlední řadě také pomoc od Boha, abych se choval lépe. I když to zní jako klišé, špatným chováním ubližujeme hlavně sami sobě. 
 

Co tě v životě čeká?

Zapeklitá otázka. Hned mě napadl strom, dům a syn. Myslím ale, že mě toho v životě čeká mnohem víc. Život vidím jako množinu příležitostí dělat to, co mě baví, uspokojuje a slouží k něčemu dobrému. Postupem času bych vše, co dělám, rád nějak skloubil v jedno tak, aby to splňovalo všechno uvedené.
 
Zdroj: Magazín Více než fotbal, 18. 3. 2016
Theme: Elation by Kaira.