Kryštof Rybáček

Zdroj: Magazín Více než fotbal, 18. 12. 2015

Jak ses k trénování v Ambassadors dostal?

Přes kamaráda Janka z kostela, který už děti trénoval. Nejdříve jsem hrál za mužský tým, později mě Ondra (ředitel organizace) povzbudil do trénování.

Jaké vlastnosti si u člověk nejvíce vážíš?

Laskavost, upřímnost, odvaha a smysl pro humor. 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

Věrnost a laskavost 
 

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

Od dětství jsem fandil Spartě, protože brácha byl Slávista, a ze zahraničních týmů Realu Madrid. Dnes fandím klubům, které hrají pěkný týmový fotbal. Víc pro mě odmala znamenali konkrétní hráči, které mám rád dodnes – nejvíce Nedvěd a Zidane.
 

Jak jsi se dostal k víře?

Nejdůležitější pro mě asi bylo setkání s křesťanskou organizací Ymca Braník. Během základky jsem s nimi začal jezdit na vodácké tábory, kde se mi moc líbilo. Na střední jsem skrz přátelství s nimi začal chodit do kostela. Cítil jsem ve víře velký pokoj a svobodu, postupně sem i racionálně dospěl k tomu, že život s Pánem Bohem je dobrou volbou. Tomu nadále věřím, jakkoliv se pokoj se svobodou během let vytrácely a navracely.
 

Co pro tebe víra znamená?

Je to pro mě spoléhání se na Boží milost (což neznamená zbavování se odpovědnosti) a na to, že život má smysl. Doufání, že tu doopravdy je Pán Bůh, který mi nabízí přátelství, na které odpovídám zpátky. V současné době je pro mě hlavně nadějí.
 

Co tě v životě čeká?

Aktuálně psaní bakalářky, ideálně na jaře státnice a pokračování dál se školou, snad i chvíli někde za hranicemi. V Ymce rýsujeme nové vodácké akce, na které se těším víc než kdy dřív. A v nejbližších dnech mě čeká setkání s blízkými kamarády, kteří se porůzně vrátili ze zahraničí, takže se těším na jejich dojmy.
 
Zdroj: Magazín Více než fotbal, 18. 12. 2015
Theme: Elation by Kaira.