Jan Duchoslav

Zdroj: Magazín Více než fotbal, 14. 6. 2019

Co tě k Ambassadors přivedlo?

K Ambassadors mě přivedla mamka, když viděla v církvi letáček na dětský letní tábor v České Třebové. Neváhal jsem, vzal jsem kamaráda a už jsme jeli. Byl jsem na třech letních kempech, byly naprosto úžasné. Pak už jsem kvůli mým fotbalovým povinnostem v klubu nemohl jezdit.

Proč ses zapojil do Ambassadors?

Hodně se mi líbí, jak Ambassadors právě skrze fotbal propojuje lidi z různých prostředí. Také to, že organizace je založená na křesťanských hodnotách, které uplatňuje v praxi na trénincích, kempech a turnajích. Nejvíce si ale cením přístupu trenérů, hráčů a celého vedení, kteří žijí svoji víru naplno a srkze fotbal mají světu co říct. Do Ambassadors jsem se zapojil, protože se mi vždycky líbila myšlenka klubu, která propojuje fotbal a víru v Krista.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek s Ambassadors?

Vysloveně nejlepší zážitek nemám, protože každá akce s Ambassadors je skvělá a jedinečná. Nikdy ale nezapomenu na zážitky z tréninků a turnajů na kempech.

V čem vidíš přínos Ambassadors? 

Ambassadors dělá radost dětem, kteří si užívají fotbal. Přivádí lidi srozumitelně k myšlence o Bohu, o Ježíši a to je snad největší přínos, který by si sám mohl přát.

Čím se přístup Ambassadors liší od jiných sportovních klubů a organizací?

Ambassadors tvoří partu přátel, kteří se přijímají. Ve velkém fotbale vidím určité prvky, které v jiných klubech nejsou. Hráči si nenadávají do sprostých slov, nedělají si naschvály, netvoří partičky a ze všeho nejvíc se snaží přijímat každého hráče takového, jaký je. Neříkám, že v ostatních klubech to je špatné. Spousta klubů tvoří díky fotbalu a různé aktivity mimo trénink z hráčů úžasné lidi. Ambassadors je ale srdcovka, kde se každý cítí svobodně a bez stresu. 

Co tě v nejbližší době čeká?

V současné době mě čeká léto plné koncertů, brigády, různých výletů a v srpnu start sezony s týmem.

Čemu nebo komu v životě věříš?

Věřím v Ježíše. Věřím v rodinu. Věřím ve sny a cíle.

Jak jsi se dostal k víře v Boha a jak se tvůj život změnil?

Od malička mě a moji ségru mamka vedla k víře v Ježíše. Jsem rád, že i později uvěřil můj táta. Celý svůj život jsem věděl, že Bůh existuje. V době okolo 12 let jsem si díky různým křesťanským akcím, pastorům a spoustě dalších faktorům opravdu uvědomil, že Ježíš není jen jméno, ale je to Bůh, který koná v mém životě. Od té doby se ho snažím hledat každý den, modlit se, číst si Bibli a poznávat ho víc a víc. Věřím, že to je o vztahu, který se buduje díky mé aktivitě, protože Ježíš, ten je pořád vedle nás.

Co to pro tebe v každodenním praktickém životě znamená?

Snažím se s Ježíšem každodenně mluvit, vnímat ho a dobře mu naslouchat. Je pro mě jako kouč, který ví naprosto přesně, co je pro mě v dané situaci důležité. Přál bych si, abych opravdu každý den hledal nejdřív jeho vůli a všechno ostatní mi bylo přidáno. (viz. Matouš 6:33).

 
Zdroj: Magazín Více než fotbal, 14. 6. 2019
Theme: Elation by Kaira.